◄BLOG A JÁ►

Mí milovaní čtenáři:o)

23. července 2009 v 13:02 | Danda
Troufám si říci, že pro mé bývalé pravidelné čtenáře musí být tento článek opravdu velkým překvapením. Vlastně jsem ani nepočítala s jeho napsáním, tento počin je naprostá spontánní akce, kterou jsem ještě před půl minutou vůbec neplánovala.
Když jsem klikla po dlouhé době na svůj blog, byla jsem překvapená, kolik komentářů se mi zde nashromáždilo. Spousta z vás se ptá, zda se k tomuto blogu vrátím, a já prostřednictvím tohoto článku chci na tuto otázku odpovědět:o)
V osmé třídě mě chytly dějiny starověkého Egypta a později i dějiny starověku vůbec. Založila jsem si blog, abych mohla shromažďovat informace, které jsem získávala z knížek.
Poté přišel velký zlom jménem střední škola. Nejen, že se mé záliby rozšířily a já se začala více věnovat divadlu, zpěvu a umění vůbec, ale postupem času se v mé knihovničce krom titulů o Egyptě začali objevovat klasičtí autoři, jejichž čtení jsem považovala (a stále považuji) za prospěšné (maturita...jistě chápete...:o))
To však neznamená, že bych nad dějinami úplně zanevřela. Ba právě naopak. Rozhodla jsem se spojit tuto zálibu s mou další vášní, psaním, a co z toho vznikne uvidíte za pár měsíců:P Zatím nechci nic zakřiknout, a proto budu o svém plánu mlčet. Jestli to vyjde, určitě se ozvu...

Mějte se všichni krásně a kdybyste měli pro mě nějaký vzkaz, ozvěte se na můj ,,nový" blog, na kterém jsem momentálně aktivnější:)

Danda

Výstava Tutanchamonových pokladů v Brně

19. října 2008 v 17:56 | Daniela
Od 16. října se v Brně nachází unikátní výstava replik pokladů z Tutanchamonova hrobu, kterou by si neměli nechat ujít nejen milovníci Egypta, ale fandové historie a umění vůbec. Co na vás v Titanic hall, kde je výstava pořádána, čeká?

Novinky na scéně!

8. října 2008 v 12:52 | Daniela
Ano, jak jste si mohli všimnout, opět jsem si našla chuť (a hlavně čas) přidávat články na blog. Přibylo tu pár novinek, kterých si pravidelní návštěvníci jistě mohli všimnout.

NOVÉ RUBRIKY: protože mě nebaví stereotyp, rozhodla jsem se zřídit dvě zcela nové rubriky. První, s názvem Odborníci se vyjadřují, vznikla tak, že mi delší dobou vrtalo hlavou pár otázek. Protože mi je nemohla zodpovědět literatura, obrátila jsem se na skutečné znalce v daném oboru. To znamená - dokud budou ochotni odpovídat, bude fungovat i rubrika:o)
Další novou rubrikou je Antika v obrazech. Zjistila jsem totiž, že si ráda prohlížím renesanční obrazy s tématem antické mytologie. Tak doufám, že se najde víc takových nadšenců:D
Kromě těchto dvou rubrik mám v plánu rozjet novou, ale uvidíme. Třeba se u mě projeví opět nemoc zvaná lenost a na sliby nedojde:o)

NOVÉ BLOGY: s úžasem jsem zjistila, že blogařů, kteří jsou fandové starého Egypta, opět trochu
přibylo, a tak jsem je hned uvedla na seznam českých stránek. Jen doufám, že nedopadnou jako jiní, jimž nadšení po několika dnech opadlo:(

PRO CIZINCE: někdy jsem litovala návštěvníky jiných národností, kteří se mi ozvali, že design mám moc pěkný, bohužel nerozumí ani slovu (většina ani nevěděla, v jakém jazyce je antiquus napsán:o)) A proto jsem se rozhodla vyjít jim vstříc. V pravém horním rohu nad menu naleznou odkaz, pod kterým si mohou vybrat jazyk, který jim přijde vhod. Překladač sice nemůže přeložit všechna slova, ale aspoň z části se mu to daří:o)

Opět zpátky:o)

7. srpna 2008 v 17:14 | Daniela
Po dlouhé době jsem zase zavítala na své milované stránky a docela mě překvapily počty komentářů, ve kterých jste chválili můj blog a často jste připomínali, jaká je škoda, že nepřidávám nové články. Rozhodla jsem se vše odůvodnit v následujících několika větách.
S blogem určitě NEKONČÍM, jen jsem v posledních několika týdnech neměla čas jak na internet tak na čtení knih (ze kterých články většinou čerpám). Po dlouhé době se však zase vracím k literatuře o starověku, a tak doufám, že zde brzy přibudou zajímavé články. Do té doby vás prosím o trpělivost, holt jsem takové časově vytížené dítko, které se krom jedné aktivity musí věnovat sto padesáti dalším:o)

Úspěch v boji proti kopírkám:o)

24. května 2008 v 19:02 | Daniela
S radostí oznamuji, že autorky blogu, které sprostě okopírovaly 77 článků, smazaly celou rubriku (Egypt), ve které se vyskytovaly mé články. Sice mě, kromě smazání článků, potěšily také několika pěknými komentáři, ale ty už mě nemohou rozhodit. Tímto bych chtěla poděkovat všem, kteří se mě zastali, tedy Martině, Medee, Nebanchamonovi a mnoha dalším, kteří ostře děvčata zkritizovali (však jim to taky patří, ne?:o)) Bohužel nejsem obětí jejich pubertálních výlevů sama, hned jsem objevila několik blogů, kde se dívky svými hloupými poznámkami také pěkně předvedly. Naštěstí inteligentní blogeři je dokáží odpálkovat a předokládám proto, že psaní vulgárních komentářů přestane dotyčné bavit.
Ještě jednou děkuji všem za pomoc a podporu.
Danda:o)

No to snad neee!!!

18. května 2008 v 12:37 | Daniela
Naštvaná Danda se hlásí. I na ni se bohužel projevily zlostné tiky způsobené otravnými kopírovači. Díky hlášce, kterou jsem dostala ohledně zkopírování mého článku, jsem se na dotyčný BLOG koukla. Nejdřív jsem chtěla jen ,,požádat" autorku blogu o to, aby alespoň uvedla zdroj. Ale pak mě doslova kleplo, když jsem viděla, kolik článků si dovolila slečna zkopírovat. Nedalo mi to a spočítala jsem to: 67!!! Nebudu ani počítat čas, který jsem nad psaním strávila, a to ani nepočítám čas, který jsem vynaložila na přečtení a nastudování. Tímto ještě jednou slečnu žádám o to, aby si ze dvou možností - ke VŠEM článkům uvést zdroj nebo je smazat!!! Jinak zakročím podobně jako Martina a jsem si jistá, že budu stejně úspěšná jako ona...toť ode mne vše...
Mrzutá autorka blogu!!!

Novinka - menu s popiskami

17. května 2008 v 20:47 | Daniela
Jak si pravidelní návštěvníci mohli všimnout, poněkud se změnilo menu. Takovou formu jsem chtěla mít vždycky, jen jsem nevěděla, jak na to. Naštěstí jsem objevila blog, kde je postup vysvětlen opravdu velice dobře, takže pro případné zájemce dávám ODKAZ. Autorce tohoto návodu moc děkuji, protože se díky tomu stalo menu mnohem přehlednější:o)

Soutěžní banner

19. dubna 2008 v 19:02 | Daniela
Takže dávám na vás a jako soutěžní banner dávám ten, který od vás dostal nejvíce hlasů. Doufám, že se bude líbit i porotě:o) Při tvorbě jsem chtěla, aby to nebyl jen takový obyčejný banner, ale aby každý ihned poznal, o čem můj blog je. A sice téma banneru nezahrnuje vše, ale i tak si myslím, že je z něj zřetelné, že na mém blogu žádné celebritky, bleskovky ani žádné jiné podobné věci nenajdete...
A tady jsou mé další dva bannery, které jsou mimo soutěž:

Co je nového?

6. dubna 2008 v 19:09 | Daniela
Jak si jistě všimli pravidelní návštěvníci, trochu jsem změnila kabátek:o) Tenhle parádní design (alespoň já jsem z něj naprosto nadšená) mi na přání udělala APPLE, na jejíž tvorbu se můžete podívat na blog www.svet-apple.blog.cz. Ještě jednou jí moc děkuju za skvěle odvedenou práci a přeju hodně úspěchu ve vytváření dalších skvělých layoutů.
Co se týče tohoto blogu, omlouvám se za nepřibývající články. Bohužel jsem školou a různými jinými aktivitami dost vytížená, pravidelně se ale snažím koukat alespoň na skvělé stránky www.nationalgeographic.com, odkud překládám články o nejnovějších objevech (najdete v rubrice Novinky ze světa archeologie.) Bohužel zatím neplním své předsevzetí o rozšíření blogu o jiné civilizace. Opravdu nemá čas, jsem ráda, že vůbec přečtu knížky do školy. Pokud by se ale mezi vámi objevil někdo, koho prastaré civilizace (Mayové, Aztékové, Indové, Číňané) zajímají, může mi poslat na email články a já nejen, že text ráda zveřejním, ale s radostí uvedu i něco o autorovi.
A závěr patří rubrice s odkazy na ostatní stránky. Blogů o historii Egypta a historii vůbec stále přibývá, takže nestíhám sledovat, kde se jaká nová stránečka objeví. Pokud tedy nějakou takovou znáte a nemám ji v seznamu odkazů uvedenou, určitě napište.
A to je ode mne vše:o)
Danda

Fotografie do soutěže

20. března 2008 v 20:58 | Daniela
Opět jsem byla velice čilá a rozhodla se zúčastnit další soutěže na oficiálním blogu blog.cz:o) Zadání znělo: ,,Předveďte světu svůj blog." Co se týče dalších pravidel, můžete si je pročíst (a popřípadě se i zúčastnit) v TOMTO článku.
A teď k mému dílku. Bystří pozorovatelé jistě uhádnou hlavní téma mých čtyř fotografií, které jsem spojila k sobě, protože jednoduše tvoří celek. Pro ty méně chápavé podávám vysvětlení: úkol zněl: předveďte světu! A jelikož svět ovládají známé čtyři elementy, voda, vzduch, oheň a země, bylo jasné, jaký motiv pro své dílko zvolím.
A tady se už na obrázek můžete podívat:

Heh...tak to jsem nečekala

29. února 2008 v 17:04 | Daniela
Tak jsem se dneska dozvěděla, že jsem postoupila mezi čtyři finalisty, kteří soutěží o hlavní cenu v soutěži blog.cz. Upřímně mě to překvapilo, protože jsem s tím nepočítala, ale mám velkou radost. Na hlasování se můžete podívat TADY a hlasovat pro toho, jehož odpovědi se vám líbí nejvíce.
Jo a ještě moc děkuju všem, kteří pro mě hlásli...moc si toho vážím.
Danda

Soutěž na blog.cz

15. února 2008 v 9:48 | Daniela
I já jsem se rozhodla, že se zapojím do soutěže, kterou vyhlásili redaktoři stránky blog.cz. Pro případné další zájemce najdete odkaz na tuto soutěž ZDE... Úkol je snadný, napsat tři důvody, proč blogujete...tak tedy do toho:
  1. Kvůli lidem - mám chuť se s nimi podělit o informace o mé velké lásce a to starověku. Prostřednictvím toho, že tito lidé navštěvují můj blog, mám možnost se s nimi seznámit a popovídat si společných zájmech, které nás spojují...navíc mám vždy velkou radost, když mi sem tam nějaký človíček napíše do komentíků, jak moc jsem mu pomohla ke tvorbě referátu...díky těmto lidem tak vím, že nedělám blog jen kvůli sobě...
  2. Spousta nových znalostí - psaní článků mě motivuje k hledání co nejvíce nových, zajímavých informací. Takže když píšu néjaký nový příspévek na jakékoliv téma, nejen, že si osvěžuju znalosti ve své hlavě, ale zároveň se sama učím novým věcem.
  3. Zahánéní nudných chvilek - no dobře, utéct před nudou k počítači není tak chvályhodné, ale vzhledem k bodu číslo dvě to špatné není. Když mám strašně dlouhou chvíli a už mě nebaví se věnovat svým oblíbeným činnostem, tak prostě zasednu k počítači a začnu psát články, nebo jednoduše projíždím své oblíbené blogy.

Fórum o Egyptě!

24. ledna 2008 v 10:20 | Daniela
Fórum o Egyptě už konečně existuje, takže vás všechny zvu na jeho stránky www.egypt.highforum.net. Zatím se to teprve rozjíždí, takže případní zájemci mohou pomoci s rozšiřováním:o) Určitě se koukněte....

Šťastný nový rok 2008

1. ledna 2008 v 12:09 | Daniela
Tak tu máme o rok víc a já se rozhodla všem popřát hodně štěstí, zdraví, úspěchů ve škole (popřípadě v práci), ať se vám v tom novém roce 2008 splní všechna přání a ať s radostí pořád navštěvujete můj blog:o)
Já upřímně doufám, že i v tomto roce budu hojně přidávat články a taky doufám, že konečně jednoho dne rozšířím část Starověké státy. Jak jste si jistě všimli, přidala jsem rubriku videa, kde pro vás budu shánět ta nejlepší videa týkající se filmů s historickým námětem a dokumentů.
Zároveň chci poděkovat třem ,,internetovým kamarádům," kteří mě čas od času poctí návštěvou - Martině (Masch) se svým úžasným blogem o starověkém Egyptě, Danielovi (Nebanchamon) s úžasnou výukou hieroglyfů a samozřejmě i Janě (Merit), která se rozhodla vytvořit úplně nový blog o Egyptě (a tím jí také přeju hodně úspěchů do začátku). Taky chci poděkovat skvělému blogu Petře (Peeta) za její blog a spoustu informací, které jsem načerpala a přeju jí, aby ustaly potíže s blogem a my si tak mohli opět vychutnávat její skvělé články. Doufám, že náš společný zájem k historii nebude upadat a budeme tak moci přinášet další a další články o Egyptě:o)
Mějte se všichni hezky a užívejte roku 2008:o)

Kde zakoupíte anchy a další napodobeniny staroegyptských předmětů?

14. prosince 2007 v 16:25 | Daniela
Prostřednictvím Zprávu pro autora se mě několik lidí dotazovalo, kde by mohli zakoupit anchy. Našla jsem několik internetových obchodů, kde si tyto amulety můžete objednat a taky přidávám tři odkazy na stránky, kde jsou kromě anchů k mání i napodobeniny staroegyptských sošek a papyrů:o) (Za spolehlivost stránek ovšem neručím).

Výsledky anket

8. prosince 2007 v 19:24 | Daniela
Na svém starém blogu www.hatusu.blog.cz jsem měla několik anket o všeobecném mínění o Egyptu a ostatních civilizacích. Protože jsem si jejich výsledky nedávno prohlížela, říkala jsem si, že by nebylo špatné ukázat vám, jak dopadly. Hlasování se samozřejmě můžete účastnit nadále:o)

,,Kdybych měl poslední dolar, zaplatil bych si za něj reklamu..."

16. září 2007 v 11:24 | Daniela
...aneb reklama hýbe nejen světem (jak dokládá citát známého podnikatele), ale i blog.cz....

Vítej na mém blogu

15. září 2007 v 16:40 | Daniela
Někteří vědí, že antiquus má svého předka, jiní ne. Takže jsem se rozhodla něco málo o blogu napsat...

Něco o mě

15. září 2007 v 16:27 | Daniela
Řekla jsem si, že profil autora tolik o mě neřekne, takže pomocí takového dotazníčku jsem se (konečně) rozhodla trochu víc o sobě napsat:o) Jen tak abyste věděli, s kým máte tu čest. A taky proto, aby si někteří konečně uvědomili, že můj život se netočí jen kolem blogu a dějinám starověku...
 
 

Reklama